В Харькове городские власти не принимают профилактических мер по предупреждению бешенства, как того требует от них закон Украины.
В 2018 году, также как и в предыдущие, не проводили ежегодную порайонную вакцинацию животных, поэтому практически у всех животных Харькова просрочена вакцинация от бешенства.
Обычно её поводят в ЖЭКах в марте-феврале, а в этом году не было вакцин и это значит, что 99% животных остались незащищёнными от этого смертельного вирусного заболевания.
Если учесть, что в Украине полностью отсутствует профилактическая оральная вакцинация диких животных в лесах, то огромным преступлением является то, что Кернес и Ветуправление (ныне Держспоживслужба) не побеспокоились о здоровье жителей города.
Они своевременно не истребовали вакцину в Держспоживслужбе или не закупили её за бюджетные средства. А именно руководство города и профильные службы несут ответственность за то, что они не сделали всё необходимое для защиты жителей города от бешенства. И теперь вы часто видите сообщения в новостях, что бешеная собака или кошка покусала человека. Например, такое:
В Харькове бешеный кот искусал прохожих: объявлен карантин
На высадку цветов в городе и прочие украшательства деньги выделяются миллионами, а на защиту горожан от бешенства их нет! Приоритеты мэра очевидны — пустить пыль в глаза, а не защитить людей.
ДАВАЙТЕ НА КЕРНЕСА В СУД ПОДАДИМ ЗА ТО, ЧТО ОН ПОДВЕРГ СМЕРТЕЛЬНОЙ ОПАСНОСТИ ЖИТЕЛЕЙ ПОЛУТОРАМИЛЛИОННОГО ГОРОДА.
ЗАКОН УКРАЇНИ «Про захист населення від інфекційних хвороб»
Стаття 5. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері захисту населення від інфекційних хвороб
З метою запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування:
— затверджують комплексні програми і плани профілактики та боротьби з цими інфекціями;
— затверджують правила утримання тварин у домашніх умовах, виділяють і облаштовують на територіях населених пунктів місця для
їх вигулювання, забезпечують відлов, тимчасове утримання та регулювання чисельності бродячих тварин;
Стаття 11. Організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів також організація та проведення медичних оглядів і обстежень, профілактичних щеплень, гігієнічного виховання та навчання громадян, інших заходів, передбачених санітарно-гігієнічними та санітарно-протиепідемічними правилами і нормами, у межах встановлених законом повноважень покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи державної санітарно-епідеміологічної служби.
ЗАКОН УКРАЇНИ «Про ветеринарну медицину»
Стаття 98. Фінансування протиепізоотичних заходів та планів моніторингу
{ Назва статті 98 в редакції Закону N 2042-VIII ( 2042-19 ) від
18.05.2017 }
Заходи щодо профілактики, …здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел, не
заборонених законом.
{ Стаття 98 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2042-VIII
( 2042-19 ) від 18.05.2017 }
ЗАКОН УКРАЇНИ «Про захист населення від інфекційних хвороб»
Стаття 9. У разі якщо епідемія чи спалах інфекційної хвороби виникли з вини встановленої юридичної або фізичної особи, витрати з Державного бюджету України та місцевих бюджетів на локалізацію та ліквідацію зазначених епідемії чи спалаху інфекційної хвороби можуть бути відшкодовані за рахунок винної особи в порядку, встановленому законом.
ОСТАЛОСЬ НАЙТИ ВИНОВАТЫХ В ТОМ, ЧТО В НАЧАЛЕ 2018 ГОДА НЕ БЫЛА ОРГАНИЗОВАНА ЕЖЕГОДНАЯ ПЛАНОВАЯ ВАКЦИНАЦИЯ ЖИВОТНЫХ ОТ БЕШЕНСТВА.