Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка — насолоджуємося!

Парк ім. Квітки-Основ'яненка

Парк ім. Квітки-Основ’яненка


Місцеве самоврядування Харкова в особі пана Богача Олексія за 35 млн грн із бюджету міста провела реконструкцію парку Квітки-Основ’яненка. Мабуть для економії коштів вона проводила її руками місцевих осіб без певного роду занять. З деякими навіть забули розрахуватись — я знаю таких осіб із Новоселівки. Незважаючи на це, результат вражає.

Все вийшло дуже красиво. Нарешті є де відпочити жителям мікрорайону. Більшість них у захопленні і щиро дякує.

Подивимся навкруги…

У парку зробили зручний пандус і нарешті можна зручно спуститися і піднятися у парк, у тому числі і людям з обмеженими можливостями.

   Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка - пандус

Пандус у парку


У центрі парку розташований гарний дитячий майданчик. Дітлахи у захваті і бавяться на повну силу.

Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка - майданчик

Майданчик у парку


А навкруги!!! Велетенські дуби, буки, липи, ясени й інші вікові дерева донині стоять, мов німі свідки багатої історії Харкова. Ми можемо оцінити роботу наших предків, котрі своїм трудом примножили красу природи нашого краю.

Парк Квітки-Основ'яненка - реконструкція

Старі дерева у парку Квітки-Основ’яненка

Доглянуті газони пестять погляд ніжною насиченою зеленю. М’який трав’яний килим дає відпочинок стомленій у міських турботах душі й усі турботи відходять на задній план. Трав’яний покрив, доглянутий і густий, стягує на себе усю літню спеку. Щоб досягнути цього ефекту, була встановлена велика система поливу.

Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка - поливалка газонів

Система поливу газонів

Вода повільно котиться ступеньками каскаду униз та приємно освіжує повітря.

Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка - водний каскад

Водний каскад


Фонтанчики весело плескають на початку каскаду.
Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка - фонтани

Фонтанчики на початку каскаду


Від парку віє тишею та спокоєм.

А десь у блакитному небі…

Ніжна трава, могутні красені дерева та прозора вода не дають відвести погляд. Навряд чи хто з харків’ян буде дивитись угору. Навіщо? Харківське небо усюди однакове… Кому треба напружувати очі під палючим сонцем?

Та все ж, якщо, стоячи поряд з вулицею Москалівскою, підняти очі догори — що ми побачимо? Великі бетоні труби пронизують небо. Це інша визначна пам’ятка Харкова — завод імені Шевченко. Ну й що? Сонячний день качає у своїх обіймах і великі труби вже упливають у мареві думок…

Завод імені Шевченка поряд с парком

Завод імені Шевченка поряд с парком

Й тільки тому, хто вчився в школі на «відмінно», щось дряпне душу… Колись вчителька на уроках ОБЖ розповідала щось про санітарні зони навколо заводів. Що вони потрібни для того, щоб усі забруднюючи речовини, яки утворюються у процесі виробництва, осідали на листі дерев і не летіли у житлові квартали. Дерева притягують до себе невидиму летючу отруту, зупиняючи її страшний шлях, щоб вона не пошкодила людям. Щось маякне у голові, відчуття чогось нехорошого, неправильного… Але швидко зникне… Школа була так далеко… Підручники здані стільки років назад… А стільки людей радіє навкруги своєму зеленому щастю.

Ця істина, яку ми усі бачимо на власні очі, але вона так і не досягає нашого розуму. Ці великі труби — котельня Харківських теплових мереж. Парк Квітки-Основ’яненка знаходиться якраз в епіцентрі її викидів.

Відповідно Акту перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, вона зараз виділяє 23 тисяч тон отруйних речовин у рік (копія АКТУ у мене)!

Не знаю, як вам, але мені щось і трава у парці не здається зеленою та й зручні лавочки не тягнуть на них посидіти. На думку приходить Чорнобиль — розкішна буйна природна та незримій ворог, розкинений у повітрі.

Не вкладається в голові, як такі розумні нібо то харків’яни можуть збирати своїх діточок та дорослих в епіцентрі викидів отруйних речовин у такій кількості? Може спочатку на ці труби треба було поставити фільтри? Зменшити кількість отруйних речовин у повітрі, а вже потім спокійно ходити в парк?

Це я шукаю варіант, як можна поєднати красиву реконструкцію парку та великий завод з найменшою шкодою для здоровья відпочиваючих, щоб знаходження у парку стало би безпечним. Та тільки розумію, що ніде в світі, мабуть, такий прихований злочин проти здоровья своїх громадян з боку місцевої влади не зміг би відбутись. Тут люди не тільки допустять такі дії, та ще й будуть в захваті від них. Люди відчувають справжнє щастя, надихавшись отрутою із труб котельні!

Те, що я бачу, не вкладається у мені в голові. Звісно ясно, що вимагати від влади встановити фільтри на труби да довести концентрацію отруйних речовин до безпечної потребує якихось зусиль й мало кому хочеться цім займатись. Але вибрати для свого відпочинку інший парк, яких у Харкові багато, може кожен.

Що ж робиться з розумом людей? Ситуація з гарним парком, розташованим в санітарно-захисній зоні потужної котельні мені нагадала витівки есесівців в контаборах в жахливі часи другої світової війни. Фашисти, насолоджуючись, травили нещасних діточок гарними цукерками у красивій обгортці. Що ж нам робити з цим дорогим подарунком Богача Олексія Шевченківському мікрорайону?

Парк Квітки-Основ'яненка - реконструкція

One Response to Реконструкція парку імені Квітки-Основ’яненка — насолоджуємося!

  1. Деревья все же в духе нашего мэра обдолбаны многие. Потеряли густоту кроны и превратились в длинные пеньки с чубчиками на верхушке. Долго не выживут, боюсь!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png
Максимальный размер: 50MB